Şimdi AraWhatsAppp

Yalova Sigortalı Nakliyat

Yalova Sigortalı Nakliyat

Yalova Sigortalı Nakliyat

Neden Yalova Sigortalı Nakliyat

Taşınma oldukça sıkıntılı geçen bir süreçtir. Bunda yaşanan mekanın ve muhitin değişmesinin insan üzerindeki psikolojik etkisi olduğu kadar eşyaların kırılıp dökülme riski de oldukça belirleyici bir etkendir. Taşınma firmasının personeli isterse bu işi elli yıldan beri yapıyor olsun veya araçlarınızın teknolojik olarak en üst model olsun hiç farketmez bir kaza yaşanacaksa bunun önüne geçmek imkânsızdır. Burada yapılması gereken hasarı ne taşıyanın ne de taşıtanın karşılamamasıdır. Yalova sigortalı nakliyat yaparak her iki tarafta kendini belli bir güvenceye almaktadır.
Kazanın ne zaman geleceği hiç belli olmaz, belki çok eski antika bir vazo taşınırken ayağınız bir yere takılabilir. Ve ya son sistem bir televizyonu taşırken ayağınız olmaması gereken bir yerde olan bir koliye takılabilir. Bütün bu durumlarda oluşabilecek mağduriyeti şansa bırakmamak ve de sigorta ile gidermek en mantıklı çözümdür.

Herkese Yalova Sigortalı Nakliyat

Firmamız kendisi ile çalışan herkese sigorta yapmaktadır. Şu müşteriye sigorta yapayım şuna yapmama gerek yok gibi bir anlayış bizde kesinlikle söz konusu değildir. Herkes eşya taşıtırken tutmuş olduğu firmaya asgari bir güven duyar. Fakat güvenli taşımacılık apayrı bir olaydır. Sigortalanmış eşyanın taşınması güvenli taşımanın başlangıcıdır.
Bazı insanların eşyalarının piyasa değeri çok düşük olabilir. Burada önemli olan bu eşya bir hasar gördüğünde kişinin ve ya taşıyanın bu hasarı karşılamakta zorlanmasıdır. Sigorta kişinin gelirine kimliğine bakmaksızın hasarı karşılamaya yöneliktir. Hasar oluştuğunda sadece hasarın oluşma biçimi ile ilgilenir bunu kimin yaptığı ve de kimin zarar gördüğü ile ilgilenmez.
Yalova sigortalı nakliyat olayını kendi basit çıkarları için kullanmak isteyen bazı uyanık müşterilerimiz de olmadı değil. Başlangıçta arızalı elektronik eşyalarını taşınma sırasında bir hasar almışçasına sigortaya karşılatmak istediler. Böylesine ucuz oyunlara firmamız her hangi bir prim vermemektedir.  Yalova evden eve eşya taşıma sözleşmesi yaparken tüm bu koşullar göz önünde bulundurulmaktadır.

Yalova Evden Eve Nakliyat Firmamızın Özellikleri

 • Firmamız öncelik ile yasaldır, vergini ödemektedir. Yasal olmayan firmalar ile asla iş yapmaz.
 • Firmamız hukuka bağlıdır ve hukuk dışı hiçbir işlem de ve iş de bulunmaz.
 • Firmamız yurttaşın taşınma hak ve özgürlüğüne yine taşınırken hukukuna öncelik ile bağlıdır. Bu sebep ile firmamız asla sözleşme yapmadan nakliyata başlamaz. Sözleşme imzalamadan yurttaşın eşyasına dokunmaz.
 • Firmamız tüm tedbirleri alır fakat olası olağan üstü duruma karşı da yurttaşın eşyalarını korumak için nakliyat sigortası yapar. İzmir evden eve nakliyat sigortası yapmadan eşyalara asla dokunmaz.
 • Yalova evden eve nakliyat talebi geldikten sonra firmamız evi veya iş yerini ya da ofisi taşınacak eski ve taşınılan yeni mekanı, görmeden incelemeden asla fiyat vermez. Bu işlemi de ücretsiz yapar.
 • Firmamız yurttaşın tüm isteklerini öncelikli tutar ancak en güvenlikli, en sağlıklı ve en doğru nakliyat için olması gereken de ısrar eder.
 • Firmamız asla günübirlik eleman çalıştırmaz tüm elemanları sigortalı, eğitimli, deneyimli personel ile çalışır. Kendi çalışanlarının tüm sosyal haklarını öncelik ile gözetir. Tüm personeli de vatandaşın tüm haklarına saygı duymak ve kaliteli hizmeti sumak ile mükelleftir.
 • Firmamızın tüm araçları taşıma belgesine sahiptir. Tüm belgeleri eksiksiz, ve mesleğin de deneyimli sürücüler ile çalışır. Belgesiz, deneyimsiz sürücü İzmir evden eve nakliyatta iş yapamaz.
 • Yalova evden eve nakliyat montaj ve de-montaj işleminde günübirlik değil meslek erbabı ustalar ile çalışır.
 • Yurttaşın nakliyat sonrası memnuniyet onayı alınmadan taşınma bitmiş sayılmaz.

Yalova evden eve Nakliyatta Uyarılar

 1. Öncelik ile tüm vatandaşlar bu sektörün yasal olarak çok fazla denetlenemediğini bilmek ile mükelleftir. Maalesef ki sektör itinalı bir denetime sahip değildir. Bunun anlamı şudur, sektörde tahmin edilenin ötesinde dolandırıcı, korsan ve soyguncu sözde firma vardır. Bu firmalara karşı vatandaş için ilk dikkat belki de firmanın vergi levhasını görmektir. Taşıma belgesinden emin olmaktır. Personelin sigortasının olup olmadığını anlamaktır. Araçların firmaya ait olup olmadığını kesinlik ile bilmektir.
 2. Yalova evden eve nakliyat sektöründe bir de komisyoncular mevcuttur. Bir nevi aracı da denebilir. Yasal olup olmadıkları da şaibelidir.

Komisyonculara “uyanık tacir” denebilir. İşi sizden alıp başka bir firmaya komisyon karşılığı yaptıranlara sektörde komisyoncu denir. Personeli yoktur, aracı yoktur, vergi ödemez. Telefonda veya başka şekilde işi sizden alır sizin hiç tanımadığınız bilmediğiniz başka firmaya sizin taşınma işinizi yaptırır. Bunlara karşı hukuksal hiçbir hakkınız yoktur. Olası eşya zararı halinde muhatap bile bulamazsınız. Anlık kazançtır dertleri onu da sizden aldıktan sonra bir daha hiçbir hak, hukuk talep etme hakkınız yoktur. Bunlara karşı da yurttaşı uyarmak görevimizdir.

Vicdansız ve ahlaksızların nakliyat bilgisi de yalandır, dolandır, hiledir, kandırmadır.
Yalova evden eve nakliyat için asıl olan husus yasallıktır. Yasal olmayan Yalova evden eve taşıma firmaları da mı var? Yasal olmayan taşıma şirketlerinin hukuku, sözleşmesi, sigortası olmaz, yoktur. Size sözleşme yapmadan, fatura kesmeden, sigorta yapmadan kim size eşyanızı taşıyalım diyorsa siz, bilin ki o firma yasal değildir.
Yasal olmayan firmalar ile hukuk değil hırsızlık hükmü geçer. Ön ödemeniz, eşyalarınız çalınabilir, el konabilir. Siz kaybolan eşyanız, el konulan paranız için yasal olmayan bir firma karşısında nasıl hukuka, yasaya başvuracaksınız. Bu sektör için önemli bilgidir lütfen önemseyiniz.
Yalova evden eve nakliyat mesleğini ve mesleğin değerlerini korumak önce bu işin ahlaki, vicdani ve yasal gerekliliklerini en sağlam düzeyde yerine getirmektir. Siz de yurttaş olarak bunları denetleyebilirsiniz, denetlemelisiniz de.
İkincil görev, Yalova evden eve nakliyatın yasa dışı, ahlak dışı, vicdansız yönleri ile mücadele etmektir. Bu çok kolay değildir. Kamu bu alanı pek denetlememekte ya da denetleyememektedir.
Nakliyatçıların odası yoktur. Çok işlevsel sendikalaşması da yoktur. Maliye, kolluk güçleri zaten pek dert edinmemektedir. Bu durumda, Yalova evden eve nakliyat için bilinçli vatandaş gerçek denetim gücüdür. Yalova evden eve nakliyat için yurttaş işletmelere hangi soruları sormalıdır?

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir